Aktuality‎ > ‎

Akce na září

přidáno: 28. 8. 2014 2:07, autor: Petra Křivová
Čas letních prázdnin se nezadržitelně blíží ke konci a ním si vás dovolujeme pozvat na naše záříjové akce. Již o víkendu 6.-7. září budou znovu po roce zpřístupněny prostory bývalé prelatury v benediktinském klášteře v Rajhradě. Prohlídky proběhnou v 9, 30- 11, 30 a 13
, 00 - 16, 30 hod.
V neděli 7. září se ještě můžete těšit na další z koncertů s názvem "Harmonie des Anges." Tentokrát přivítáme známého interpreta historické hudby Jana Čižmáře, který zahraje barokní loutnové skladby dochované ve sbírkách rajhradského kláštera. Začátek je v 18 hod. v tzv. ledárně rajhradského benediktinského kláštera.
Ve středu 10. září nás Mgr. Lucie Heilandová ve své přednášce seznámí s tématem "Rajhradský klášter za prvních opatů" a ve středu 24. září přednese Mgr. Eva Richtrová přednášku "Státní úřad pro věci církevní postaral se o zajištění požadavků věřícím k uspokojení tužeb v akcích vzpomínkových náboženských předmětů." (Charita, výrobní a distribuční podnik - Chrámové družstvo v Pelhřimově - Charita, Chrámová služba. 50. léta 20. století). Akce začínají vždy v 18 hod. ve videokonferenčním sále MZK v Brně (4. patro).

Comments